Eğridereliler Derneğinde Yeni Dönem…

Eğridereliler Derneğinde Yeni Dönem…

                                 EĞRİDERELİLER  DERNEĞİNDE  YENİ  DÖNEM                    

Bursa’da ve Eğridere’de yaşayan Eğridereliler arasında sosyal yardımlaşma ve  dayanışmayı güçlendirmeyi amaçlayan ve soydaşlarımızın kimlik ve özlük haklarını korumaya yönelik başarılı çalışmalara imza atan,  Eğridereliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nce gerçekleştirilen 8.Olağan Genel Kurul’da yeni Yönetim belirlendi.

Önceki yönetimde Başkan Yardımcısı olan Yüksel Yurtsever liderliğindeki yönetim kurulu listesi oybirliğiyle seçilirken, yönetim kurulu Yüksel Yurtsever, Olcay Coşkun, Alper Koç, Ayhan Tamsöz, Osman Yalçınkaya, Aydın Vatansever, Hüseyin Kasapoğlu, Reyhan Kahraman, Erol Çetin, Enis Güneş, Erol Yemenci, Beycan Akın, Poyraz Akpınar, Musa Hekimsoy, Gökhan Gönül, Serkan Ürkmez ve Sadettin Garip’ten oluştu. Denetleme Kurulu’na Nahit Akpınar, Filiz Gündoğar, Sabri Caymaz, Onur Kurulu’na ise Eyvaz Yılmaz, Hüseyin Yılmaz ve Hayati  Korkmaz seçildi.

Önceki 2 dönemde başkanlık görevini üstlenen Aydın Yılmaz,  “Üyesi olmaktan onur duyduğum Derneğimizin ulusal ve uluslararası platformda soydaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerini korumak ve hemşehrilik bağlarımızı güçlendirmek adına, önemli çalışmalar yaptık. Faaliyetlerimize destek olan Belediyelerimize, soydaş camiamıza, yöre derneklerimize teşekkür ediyorum. Kişisel nedenlerle bu dönem Başkanlık görevinden affınızı istiyorum.Yeni seçilecek yönetime maddi/manevi her anlamda destek ve katkı sağlamaya devam edeceğim.” şeklinde konuştu.

Yeni seçilen Yönetim Kurulu adına söz alan Yüksel Yurtsever, “Yurtdışında azınlık olarak yaşayan, sosyal ve kültürel kimliklerini özgürce ifade etmekte zaman zaman mağduriyet yaşayan soydaşlarımızın gür sesi olmaya, devraldığımız bayrağı gururla taşımaya devam edeceğiz.    Önceki dönemlerde  Başkanlık yapan ve Derneğimize çok önemli hizmetlerde bulunan Aydın Yılmaz Başkanımızı Dünden bugüne kadar Derneğimize katkı koyan merhum Ali Durmaz, merhum Ahmet Kahraman ve Aydın Yılmaz Başkanlarımıza, yöneticilerimize ve üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Yeni dönem hepimize hayırlı olsun.” dedi.

Dernekten yapılan açıklamada,yeni yönetim kurulunun yapacağı ilk toplantıda görev dağılımını gerçekleştireceği bildirildi.

 

 

 

 

 

                                   

Bu yazıyı paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × four =