EĞRİDERELİLERDE YENİ YIL COŞKUSU…

EĞRİDERELİLERDE YENİ YIL COŞKUSU…

Bursa’da yaşayan Eğriderelileri bir çatı altında buluşturan Eğridereliler Kültür ve Dayanışma Derneğinin Yönetim Kurulu, eşleriyle birlikte; Dernek Lokalinde düzenlenen dayanışma gecesiyle yeni yılı karşıladılar.
Geceye önceki dönem Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, 20 ve 21.Dönem milletvekili Hayati Korkmaz ve eşleri ile Bulgaristan Konsolosu Veselin Bojilov, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde görevli Doç. Dr. Fikret Kasapoğlu ve Dr. Işıl Kasapoplu misafir olarak katılırken, Dernek Başkanımız Aydın Yılmaz, “Doyduğumuz yer olan Bursamız ile doğduğumuz yer olan köklerimizin uzandığı Eğrideremiz arasında, sosyal ve kültür dayanışmanın güçlenmesi için, yeni yılda da çalışmalarımızı sürdüreceğiz.
2020 Yılının tüm insanlığa sağlık, mutluluk, barış, huzur ve hoşgörü getirmesini diliyorum.” şeklinde konuştu.
Derneğimizin çalışmalarında Yönetim Kuruluna destek veren yönetici eşlerine gül hediye edilirken, daha sonra söz alan önceki dönem Başbakan Yardımcımız, Eğriderelilerin ağabeyi Ertuğrul Yalçınbayır, Bulgaristan Konsolosu Veselin Bojilov, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden Doç. Dr. Fikret Kasapoğlu ve Dernek Başkan Yardımcımız Dr.Ahmet Yalın, konuklarımızın yeni yıllarını kutladılar.
Gecenin ilerleyen saatlerinde yeni yıl pastası kesilirken, Piyanist Turgay seslendirdiği slow ve hareketli şarkılarla misafirlerimizi coşturdu.

 

Bu yazıyı paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 3 =