EĞRİDERELİLERDE ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI

EĞRİDERELİLERDE ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI

Bursa’da yaşayan Eğriderelileri aynı çatı altında buluşturan ve Eğridereli soydaşlarımızla aile bağlarımızın güçlendirilmesini amaçlayan EĞRİDERELİLER KÜLTÜR ve DAYANIŞMA DERNEĞİMİZİN geleneksel Öğretmenler Günü kutlaması yoğun ilgi gördü.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, dönemin Bakanlar Kurulu tarafından Başöğretmen ünvanının verilişi olan 24 Kasım 1928 tarihinden itibaren her yıl kutlanan 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle düzenlenen etkinliğe, önceki dönem Başbakan Yardımcımız Ertuğrul YALÇINBAYIR, önceki dönem Milletvekilimiz Hayati KORKMAZ, Nilüfer Başkan Vekilimiz Rasif KONCA, Yönetim Kurulumuz, Öğretmenlerimiz ve Dernek üyelerimiz katıldı.

Önceki dönem Başbakan Yardımcısı Ertuğrul YALÇINBAYIR, Nilüfer Belediye Başkan V.Rasif KONCA, Derneğimizin 2. Başkanı Yüksel YURTSEVER ve Başkan Yardımcısı Dr.Ahmet YALIN, birer konuşma yaparak, toplumumuzun aydınlık geleceğe ulaşması için, eğitimin ve Öğretmenlerimizin önemini vurguladılar.

Eğridereli tiyatro sanatçısı Hafize Beysim GÜN’ün BİRİKİM, SÖZCÜKLERİN DANSI, İKİ İNSAN BOYU GÜNEŞ ve BELLEKTEKİ ZAMAN isimli kitapları Derneğimizin hediyesi olarak Öğretmenlerimize dağıtılırken, Emekli Öğretmenlerimiz Sadiye GÜLER ve İlknur VATANSEVER’e şükran plaketleri önceki dönem Başbakan Yardımcımız Ertuğrul YALÇINBAYIR ve önceki dönem Milletvekilimiz Hayati KORKMAZ tarafından takdim edildi.

Günün sonunda, gelecek nesillerin yetişmesi için emek veren öğretmenlerimizle birlikte, anma gününe katılan konuklarımız hatıra fotoğrafında bir araya geldiler.

 

 

 

 

Bu yazıyı paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × two =