Dernek Başkanı Aydın YILMAZ “Evde Kal Türkiye”

Dernek Başkanı Aydın YILMAZ “Evde Kal Türkiye”

Dünyamız çok uzun zamandır, hem sağlık, hemde ekonomik anlamda bu kadar geniş kitleleri tehdit eden bir süreç yaşamamıştı. Ülke olarak bu sürecin tam olarak neresindeyiz açıkçası öngöremiyoruz. Çünkü bizlerin bu işi ciddiye alıp, işin uzmanlarının dediklerini yapıp yapmamıza göre daha da büyüyebilecek veya diğer ülkelere göre daha sınırlı kayıplarla atlatabileceğimiz bir süreç olacaktır. Bu süreci ülke olarak birlik beraberlik içinde, doğru bir şekilde yönetmemiz gerekiyor. Devletimiz her geçen gün, bir önceki güne göre; hem sağlık, hemde ekonomik anlamda birçok önlem ve destek paketleri açıklıyor. Açıklamaya da devam edeceklerdir. Bizlere düşen görev daha yapıcı bir bakış açışıyla, işlerin aksayan yönlerini düzeltmeye yönelik düşüncelerimizi ve çalışmalarımızı doğru mecralarda dillendirmek olmalıdır. Eğridereliler Kültür Dayanişma Derneği olarak farklı sektörlerin temsilcileri üyelerimizden almış olduğumuz geri bildirimleri, ilgili bakanlıklara iletme sorunluluğumuzu yerine getirmeye çalışıyoruz.
KoronaVirüs’e karşı tedbirlerimizi hem birey, hem toplum olarak ciddi ve sürekli bir şekilde uygulama zorunluluğumuzu hiçbir zaman unutmadan, moralimizi yüksek tutmaya çalışmalıyız.
Bu sürecin en başından bugüne kadar destek ve emeklerini halkımızdan esirgemeyen tüm doktor ve sağlık sektörü çalışanlarımıza, sürece hızlı bir şekilde ayak uyduran öğretmenlerimize, polislerimize, belediye çalışanlarımıza, eczacılarımıza, market görevlileri başta olmak üzere gıda sektörünün saygıdeğer temsilcilerine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Bu süreci birlik ve beraberlik içinde hep beraber yöneterek altından kalkacağız. Bu durum kontrol altına alınıncaya kadar, zorda kalmadıkça dışarı çıkmayalım. Yakınlarımızla, komşularımızla zorunlu olmayan görüşmelerimizi ertelemeye çalışalım.
O gün gelinceye kadar “Evde Kal Türkiye”…
Eğridereliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Aydın YILMAZ

Bu yazıyı paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + 12 =