Eğridereliler Derneği Genel Kurul

Eğridereliler Derneği Genel Kurul

EĞRİDERELİLER DERNEĞİNDE 2.YÜKSEL YURTSEVER DÖNEMİ
Bursa’da ve Eğridere’de yaşayan Eğridereliler arasında sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı güçlendirmeyi amaçlayan ve soydaşlarımızın kimlik ve özlük haklarını korumaya yönelik başarılı çalışmalara imza atan, Eğridereliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nce gerçekleştirilen 9.Olağan Genel Kurul’da yeni Yönetim belirlendi. Önceki yönetimde de Başkan olan Yüksel Yurtsever liderliğindeki yönetim kurulu listesi oybirliğiyle seçilirken, yönetim kurulu Yüksel Yurtsever, Olcay Coşkun, Alper Koç, Ayhan Tamsöz, Osman Yalçınkaya, Aydın Vatansever, Hüseyin Kasapoğlu, Reyhan Kahraman, Erol Çetin, Enis Güneş, Erol Yemenici, Beycan Akın, Poyraz Akpınar, Gökhan Gönül, Serkan Ürkmez, Sadettin Garip ve Nesrin Zümbül’den oluştu. Denetleme Kurulu’na Nahit Akpınar, Filiz Gündoğar, Sabri Caymaz, Onur Kurulu’na ise Eyvaz Yılmaz, Hüseyin Yılmaz ve Hayati Korkmaz seçildi.
Önceki dönemde de başkanlık görevini üstlenen Yüksel Yurtsever, “Üyesi olmaktan onur duyduğum Derneğimizin ulusal ve uluslararası platformda soydaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerini korumak ve hemşehrilik bağlarımızı güçlendirmek adına, önemli çalışmalar yaptık. Faaliyetlerimize destek olan Belediyelerimize, soydaş camiamıza, yöre derneklerimize teşekkür ediyorum. Dünden bugüne kadar Derneğimize katkı koyan merhum Ali Durmaz, merhum Ahmet Kahraman ve Aydın Yılmaz Başkanlarımıza, yöneticilerimize ve üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Yeni dönem hepimize hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.
Kongremize katılarak bizleri onurlandıran Eğridere Belediye Başkanımız İzzet ŞABAN’a, Eğridere Meclis Başkanı Sezgin Bayram’a, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey’e, Nilüfer Belediye Başkanımız Şadi Özdemir’e, AKP Milletvekilimiz Mustafa Yavuz’a, Geçmiş Dönem Milletvekilimiz Hayati Korkmaz’a, Osmangazi Belediye Başkan vekilimiz Özge Kaya’ya, Bal-Göç Genel Başkanımız Prof.Dr.Emin Balkan’a, Yöre Derneklerimizin kıymetli Başkan ve Yöneticilerine, eski dönem Dernek Başkanımız Aydın Yılmaz’a, camiamızın kıymetli üyelerine teşekkür ediyoruz.
“Dünya Küçülüyor, Eğridere Büyüyor”

Bu yazıyı paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + 1 =